Fiziksel Veri İmhası Güvenli Veri İmhası

Fiziksel ve güvenli imha yöntemleri kimyasal arıtma, yakma, öğütme gibi yöntemlerle yapılmaktadır. Verilerin depolandığı hard diskler, CD ve DVD gibi sürücüler çalışamaz hale getirilerek kesin özüme ulaşılmaktadır. Fiziksel imha yöntemleri doğru ve işinin ehli kişiler tarafından yapıldığı takdirde en iyi çözüme ulaşılmaktadır.

Bu yöntemler eğitimli ve yetkili kişiler tarafından yapılarak kesin çözüme gidilmektedir. İmha işlemleri bazı bilinen yöntemlerle yapılsa da kesin çözüm getirmemektedir. Güvenli ve fiziksel veri imha işlemleri 3 gurupta yapılmaktadır. Yazılımsal veri imhası, manyetik alan bozma veri imhası ve fiziksel veri imhası yöntemleri kesin sonuç getirmektedir.

Çok güçlü elektromanyetik alan üreten makinelerle sabit disk üzerindeki veriler yok edilmektedir. Fiziksel imha işlemi yakma, öğütme, kimyasal arıtma gibi yöntemler kullanılmaktadır. Yazılımsal imha işleminde ise sürücülere anlamsız veri desenleri yazılarak yapılmaktadır. Uygulanan bütün yöntemlerde kesin sonuç elde edilerek olası bütün riskler ortadan kaldırılmaktadır. Burada önemli olan imha hizmeti veren firmanın güvenilirliğidir. İşinin ehli olmayan kişilerle çalışmak ileride sorunlarla karşı karşıya kalmanıza sebep olacaktır.

Kaynak: http://www.guvenliimha.com © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.