Üretim Hatalı Ürünlerin İmhası

Sınırlı kaynakların korunması, çevre sağlığı ve enerji verimliliğinin arttırılmasında geri dönüşümün avantajlı yanları bulunmaktadır. Bu yüzden ülkemizde geri dönüşüm yöntemlerine başvurularak hem çevre sağlığı hem de iş güvenliğinin oluşmasına yardımcı olunmaktadır.

Üretimden kaynaklı ürünler daha çok kullanılamaz ve satılamaz özelliğe sahip olduğundan dolayı pek çok şirketin stoklarında kalmaktadır. Bu durumda israfın, iş güvenliğinin engellenmesine ve daha çok marka hırsızlığı yoluna başvurulmasına da sebebiyet vermektedir. Yaşanan bu tür sorunlara karşı imha hizmetleri devreye girmekte ve üretimden kaynaklı hatalar toplanarak sıkıştırma özelliğine sahip olan araçlar vasıtası ile fabrikasyon tesisleri içerisinde imha edilerek geri dönüşüm yoluna sevk edilmektedir.

Bu sayede üretim hataları, deforme ve defolu olan ürünlerin tekrardan kullanılabilir hale dönüşmesi adına imha hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmasında fayda bulunmaktadır. Etiket, ambalajlama, Yanlış üretim yoluna başvurulması ve yırtılmış ya da zarar görmüş zayi mallar imha işlemi ile ortadan en iyi şekilde kalkmaktadır.

Kaynak: http://www.guvenliimha.com © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.